31 липня, 2016

Фото-, відеозйомка у громадських місцях

Камера, фото, відео, зйомка
Сьогодні мобільні телефони, смартфони, що дозволяють робити фото- та відеозйомку є в кишенях більшості з нас. Робити з їх допомогою фотографії, відео, а потім викладати все це у соціальні мережі стало вже звичним явищем. Але як питання фото- і відеозйомки регулює закон?

Під поняттям фото-, відеозйомки слід розуміти фіксацію фактів відповідними пристроями.

Згідно з  ч. 2 ст. 32 КонституціїУкраїни не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. 

Частиною другою ст. 11 Закону України "Про інформацію" (№ 2657-XII від 02 жовтня 1992 р.) передбачено, що до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження. З цього можна дійти висновку, що зображення фізичної особи на фото чи відео також можна віднести до конфіденційної інформації. А ч. 2 ст. 21 ЗУ "Про інформацію" також передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною чи юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.