23 березня, 2021

Історія часу. Як рухали стрілками годинника за останні сто років?

Історія часу. Як рухали стрілками годинника за останні сто років?
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 92 Конституції України виключно законами України встановлюються одиниці ваги, міри і часу. Однак за роки, що минули з моменту її прийняття, закони, що встановлюють порядок обчислення часу в Україні так і не були ухвалені.

Сьогоднішній порядок обчислення часу на території України визначається Постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 13.05.1996 р. "Про порядок обчислення часу на території України". Документом передбачається, що в Україні діє час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1 годину назад. 

Щоб краще зрозуміти сучасну систему обчислення часу необхідно звернутися до історії.

04 лютого, 2021

Правила утримання домашніх тварин в Україні.

Правила утримання домашніх тварин в Україні
Останнім часом в Україні стає модним утримувати в своїх оселях домашніх тварин. При цьому, мова далеко не завжди йде про собак чи котів. Часто люди тримають в своїх домівках таких тварин як хом’яки, гризуни, черепахи. Але не всі задумуються про те, яким чином це питання врегульовано законом і які обов’язки передбачаються для власників тварин.


Поняття "домашня тварина" визначається  ст. 1 Європейської конвенції про захист домашніх тварин (ратифіковано Законом № 578-VII від 18.09.2013 р.) (далі – Європейська конвенція). Під нею мається на увазі будь-яка тварина, яку утримує чи збирається утримувати людина, зокрема у своїй оселі для власного задоволення й товариства. А ст. 1 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (№ 3447-IV від 21 лютого 2006 р.) (далі – Закон про захист тварин) уточнюється, що це собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.

 

Європейська конвенція передбачає два основних принципи благополуччя тварини: ніхто не повинен спричиняти для домашньої тварини непотрібного болю, страждання або пригнічення, а також ніхто не повинен залишати її. Поводження з тваринами має ґрунтуватися на таких принципах: