29 січня, 2017

Державна соціальна допомога на дітей одиноким матерям у 2017 році

Одинока матір, дитина, книжка

Перелік осіб, які мають право на отримання державної допомоги на дітей одиноким матерям визначений ст. 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям здітьми" (від 28 листопада 1992 р. № 2811-XII).

Право на одержання державної допомоги мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Частиною першою ст. 135 Сімейного кодексу України передбачено, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

26 січня, 2017

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям у 2017 році

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям – це щомісячна допомога, яка  надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Малозабезпеченою є та сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Порядок надання цієї державної соціальної допомоги регулюється  Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (№ 1768-III від 01.06.2000 р.) та Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003 р.. 

Чи підпадає моя сім'я під малозабезпечену?


Для того, щоб з'ясувати, чи підпадає конкретна сім'я під статус малозабезпеченої потрібно, насамперед, визначити прожитковий мінімум для сім'ї та її середньомісячний сукупний дохід.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України  № 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 р..

15 січня, 2017

Пільги при сплаті судового збору

Пільги зі сплати судового збору встановлюються ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (№ 3674-VI від 08.07.2011 р.).

Від його сплати звільняються позови, пов'язані із захистом прав споживачів.

Інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи, а також інваліди I і II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів також повністю звільняються від сплати судового збору. Вони звільняються від судового збору і тоді, коли виступають відповідачами і рішення суду постановлено не на їх користь.

Військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори і проходять службу у військовому резерві не платять судовий збір за подання позовів, пов'язаних з виконанням військового обов'язку.

Не справляється судовий збір з осіб, які страждають психічними розладами та їх представників, щодо захисту прав і законних інтересів при наданні психіатричної допомоги.

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1 і 2 категорій, не сплачують судовий збір при подачі будь-яких позовів.