07 січня, 2018

Податкові соціальні пільги у 2018 році.

Податкові соціальні пільги
Статтею 169 Податкового кодексу України (№ 2755-VI від 02.12.2010 р.) передбачаються пільги при сплаті податку з доходів фізичних осіб (ПДФО). Вони називаються податковими соціальними пільгами.

Податкова соціальна пільга (ПСП) полягає у зменшенні загальних сум щомісячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

Можливість використання податкових соціальних пільг передбачається для платників податків як на загальних підставах, так і для певних категорій осіб.

ПСП мають право скористатися особи, чия заробітна плата або інші прирівняні до неї виплати та компенсації (наприклад, надбавки за суміщення та вислугу років) у звітному календарному місяці не перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних на 1 січня поточного року, помножений на 1.4. Отриману суму потрібно округлити до найближчих 10 грн

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних з 1 січня 2018 р. становить 1762 грн. Таким чином, в 2018 р. ПСП можуть скористатися платники податків, чий заробіток не перевищує 2470 грн. в конкретному місяці. Для батьків, які виховують двох і більше дітей, одиноким матерям (батькам, опікунам, піклувальникам), а також батькам, що утримують дитину-інваліда, і які у зв'язку з цим мають право на ПСП, ця сума множиться, відповідно, на кількість дітей. Так, якщо дітей троє, то в цьому році граничний дохід для використання ПСП буде дорівнювати 7410 грн. Але слід зауважити, що така можливість надається лише одному з батьків. Другому доведеться взяти відповідну довідку у свого роботодавця.

05 січня, 2018

Академічні, соціальні та інші стипендії у 2018 році.

Академічні, соціальні та інші стипендії

Відповідно до ч. 2 ст. 62 Закону України "Про вищу освіту" особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання академічних та соціальних стипендій у встановленому законодавством порядку. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання, можуть отримувати інші стипендії, призначені фізичними (юридичними) особами.

Порядок призначення і виплати академічних та соціальних стипендій затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №882 від 12 липня 2004 року "Питання стипендіального забезпечення" в редакції Постанови КМУ №1050 від 28 грудня 2016 року. 

Для вирішення питань щодо призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірних), надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам невійськових вищих навчальних закладів, клінічним ординаторам та аспірантам, заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності наказом керівника навчального закладу утворюються стипендіальні комісії. До їх складу входять керівник навчального закладу, представники фінансових підрозділів, декани факультетів (директори інститутів, завідуючі відділеннями), представники органів студентського самоврядування, первинних профспілкових організацій осіб, які навчаються. При цьому у стипендіальній комісії має бути не менше 50% представників студентського самоврядування та студентських профспілок.